Wyposażenie technologiczne

Dna wibracyjne

Czasami płynność niektórych surowców sypkich jest na tyle słaba, że nie jest możliwy rozładunek z silosów za pomocą urządzeń wspomagających wysyp takich jak poduszki napowietrzające, młotki pneumatyczne, armatki powietrzne.

W takich przypadkach najlepszym urządzeniem umożliwiającym wysyp i rozładunek dla takich surowców jest dno wibracyjne. 

Opis

Dno aktywne BA to urządzenie o kształcie zwężającego się stożka, które poprzez wibracje ułatwia przepływ materiałów z zasobników lub silosów. Składa się on z jednolitego stożka wytoczonego z arkusza cienkiej blachy ze stali węglowej lub nierdzewnej, jednolitego uszczelnienia z polimeru technicznego SINTŸ ze zintegrowanym górnym i dolnym kołnierzem, zawieszeniami do przyłączenia wyładowacza zbiorników z silosem oraz jednego lub dwóch wibratorów elektrycznych.

Zasada działania

Aby dopasować wynierak wibracyjny zbiorników BA, stożek silosu musi być krótszy niż zwykle, z pozostawieniem szerokiego odcinka wylotowego. Kołnierz dostarczany przed lub razem z dnem aktywnym przyspawuje się na miejscu do silosu. Specjalne zawieszenia i jednolite uszczelnienie kołnierzowe z polimeru technicznego SINTŸ tworzą elastyczne połączenie pomiędzy silosem a dnem aktywnym. Jeden lub dwa wibratory elektryczne przymocowane do modułu generują wibrację wybieraka przy każdym uruchomieniu urządzenia do podawania poniżej silosa w celu wyładunku materiału. Podczas pracy wybierak wibracyjny kreśli ruch obrotowy, który jest przenoszony na materiał w silosie. W wyniku tego następuje równy przepływ materiału przez wylot dna aktywnego do podłączonego podajnika. Dna aktywne są wykorzystywane do wielu zastosowań przemysłowych w celu ułatwienia rozładunku substancji sypkich lub granulatów z silosów lub zasobników. Stosowanie tych urządzeń zapewnia optymalne podawanie materiału i powoduje masowy przepływ w silosie oraz chroni przed zjawiskami zawisania wsadu czy powstawaniem jam.


Panele wibracyjne Dna wibracyjne do silosów

 

ISO

SILEXIM Industry spółka z ograniczoną odpowiedzialnością